Jednoduchá a správná příprava Matcha Tea

Téměř 800 let byl Matcha tajným a privilegovaným čajem mezi japonskou elitou. Teprve v 21. století zažívá svou revoluci. Dodnes se jedná o nejsofistikovanejší pítí čaje, jehož příprava má svůj vlastní čajový obřad. Naší úlohou je však představit Vám zejména pozitivní účinky pití čajů Matcha na Vaše zdraví a jeho jednoduchou formu přípravy.

 

Moderní, rychlý a jednoduchý způsob přípravy matcha.

Jak si vybrat správnu třídu Matcha Tea?

 

Ideálním pomocníkem pro přípravu čaje Matcha je šejkr nebo uzavíratelná láhev (nesnažte se míchat matcha lžičkou - nefunguje to). Vložte 2 g (1 sáček) Matcha Tea Premium do nádoby, přidejte 300 ml až 400 ml studené nebo teplé vody a pořádně protřepejte. Při přípravě za tepla by teplota neměla překročit 70 °C. Naše šejkry tuto teplotu v pohodě zvládnou. Zde doporučujeme dát do šejkru vody míň (cca 150ml), čaj s vodou pořádně protřepat a následně dolít do sklenice se zbytkem vody. 

 

Tradiční způsob přípravy matcha.

 

Usuča - řidší, "slabší" čaj

Pomocí bambusové lžičky chasaku nasypte část čaje do čajové misky chawan. Plné chasaku = přibližně 1 g matcha. Na přípravu usuči použijte 2 g matcha a zalijte ji vodou teplou maximálně 70 °C. Čaj a vodu intenzivně šlehejte bambusovou metličkou - chasen. Doporučujeme provádět rukou pohyby ve tvaru písmene "M".

 

Koiča - silný, hustý čaj

Pro silnější čaj zvaný koiča použijte 3-4 lžičky chasaku nebo 2 lžičky čaje (cca 4g) na 40 ml vody o maximální teplotě 70 °C. Koiča má hustší konzistenci a míchá se v čajové misce chawan bambusovou metličkou chasen jemnými krouživými pohyby.

 

Kolik matcha můžu vypít a jiná doporučení.

  • max. denní doporučená dávka je 8g (cca 5 sáčků). Ze zkušeností však víme, že 1 - 2 sáčky za den jsou úplně optimální.
  • u těhotných a kojících maminek doporučujeme max. 2g (1 sáček) za den.
  • matcha nedoporučujeme pít nalačno resp. na prázdný žaludek. Podporuje trávení, takže při lačném žaludku se může dostavit nevolnost nebo točení hlavy, a to zejména kvůli vyššímu obsahu čajového kofeinu.
  • poslední šálek doporučujeme vypít 5 hodin před spaním, abyste neměli problém s usínáním. Toto je však velmi individuální. Někteří z našich zákazníků s usnutím problém nemají vůbec a známe také takové, kteří mohou matchu konzumovat pouze dopoledne.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení