Proč pít zelený čaj matcha

Co je vlastně matcha?

Na začátek si řeknime, co to matcha je. Matcha je 100 % jemně mletý japonský zelený čaj. Jedná se o nejnáročněší zpracování čajovníku čínského (camellia sinensis), kdy je plantáž 4 týdny před sběrem lístků z 90 % zastíněna. Rostlina si tak nedostatek slunečného světla kompenzuje intenzivní produkcí chlorofylu. Takto nabité čajové lístky jsou pak speciálním způsobem zpracovány a žulovými kameny rozemlety na jemný prášek. Nejde tedy o pouhý výluh jako u ostatních čajů, protože tímto způsobem konzumujeme celou rostlinku a s ní i všechny antioxidanty, vitamíny, vlákninu a ojedinělou aminokyselinu L-theanin.

 

Detox a antioxidanty

Matcha obsahuje velký podíl polyfenolů, antioxidantů a pomáhá zbavovat tělo těžkých kovů a chemických toxinů. Další nespornou výhodou je, že zelený čaj matcha je mírně močopudný, takže vám zároveň pomůže tyto látky z těla vyloučit. Velmi jednoduše a účinně tak můžete pomoci chránit své tělo před účinky volných radikálů a posílit svůj imunitní systém.

 

Energie

Matcha obsahuje teofylin (čajový kofein), který se na rozdíl od kofeinu v kávě uvolňuje postupně v průběhu 3-6 hodin. Aminokyselina L-theanin podporuje tvorbu dopaminu a serotoninu. Kombinace aminokyselin a kofeinu zajišťuje intenzivní soustředění, příliv energie a rychlejší reakce. V japonské minulosti čaj matcha používali samurajové a šinobi (známější jako "nindžové") pro tyto vlastnosti. Tuto vlastnost určitě oceníte při práci, studiu nebo řízení auta.

 

Soustředění a koncentrace

Matcha pomáhá zklidnit mysl, zvyšuje koncentraci, zlepšuje paměť a náladu. To vše díky tomu, že je bohatý na jedinečnou aminokyselinu L-theanin. Tato aminokyselina uvádí mozek do stavu relaxace, ale bez ospalosti. Matcha obsahuje značné množství kofeinu, ale díky L-theaninu nezpůsobuje obvyklou nervozitu. Kromě toho má nasládlou chuť, která vyvažuje hořkost katechinů. Díky tomu je chuť čaje matcha vyvážená a lahodně osvěžující.

 

Hubnutí a spalování tuků

Mezi uznávané účinky matchy patří její vliv na lidský metabolismus, který se zrychluje až o 40 %. To pomáhá účinněji spalovat tukové zásoby, ale také zvyšuje výkonnost svalového systému. Matcha Tea je jediný čaj, který obsahuje zhruba 30 % vlákniny, a tím napomáhá trávení. Konzumace matcha před sportovním výkonem vám jednak dodá energii, jednak díky téměř okamžitému účinku na trávení zabrání návratu jídla při vyšší intenzitě cvičení.

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení